Яку силу треба прикласти, щоб підняти під водою камінь масою 30 кг, об'єм якого становить 0,012м3


Ответы на вопрос

Отвечает Арутюнян Эмик.
Для підйому каменю потрібно, щоб рівнодіюча всіх сил, прикладених до каменя, виявилася рівною нулю: F = 0 H

На камінь діють: сила тяжіння Fm = mg, направлена вниз, сила Архімеда Fa = pgV, спрямована вгору і шукана сила Fx, спрямована вгору.
Отримаємо рівняння:
0 = Fx + Fa - Fm, 0 = Fx + pgV - mg, Fx = mg - pgV.
Щільність води p = 1000 кг / м ^ 3.
Знайдемо силу: Fx = 30 * 10 - 1000 * 10 * 0,012 = 300 - 120 = 180 (H)

Відповідь: 180 Н.