Ізольований дріт , що має опір 25 Ом ,розрізали навпіл і половини звили.Як і в скільки разів

змінився опір дроту ? Поясніть свою відповідь

Ответы на вопрос

Отвечает Танасиенко Александр.
Проволока разрезанная пополам имеет длину в два раза меньше, а сечение в 2 раза больше.
R₁ = 25 Ом
L₁ = 2*L₂
s₂ = 2*s₁
R₂ - ?
R₁ = ρ*L₁/s₁ = ρ*2*L₂/s₁
R₂ = ρ*L₂/s₂ = ρ*L₂/(2*s₁)
R₁/R₂ = ρ*2*L₂*2*s₁/(s₁*ρ*L₂) = 4
R₂ = R₁ / 4 = 25 Ом / 4 = 6,25 Ом