Залежність пройденого тілом шляху S від часу t задається рівнянням: s= at - bt^2 + ct^3, де а= 3

м/с, b = 2 м/с, с= 1 м/с. Знайти середнє прискорення за третю секунду

Ответы на вопрос

Отвечает Юртаева Евгения.

Хлопец бяры праізводную праізводная ад шляху гэта скорасць а праізводная ад скорасці гэта ускарэнне
v=a -2bt+3ct^2 па формуле a^t=ta^t-1
а=-2b+6сt
a=-4+6t гэта у цябе ураўненне пріскорення за час 
і падстаўляешь замест т- 3 с