1. Температурасы -30 0C, массасы 5 кг мұзды еріту үшін, оған температурасы 80 0C су құйылды. Егер

пайда болған қоспаның температурасы 55 оС болса, онда калориметрдегі судың бастапқы массасын анықтаңыз? tбалқу=0 0C, l=3,4×105Дж/кг, см=2100 Дж/кг×0С, ссу=4200 Дж/кг×0С.

Ответы на вопрос

Отвечает Авраменко Максим.
5 кг льда при -30 градусах
Сначала он нагрелся Q1 = m*dT*Cльда
Потом он растаял Q2 = m*Cплавления
Потом нагрелся до 55 Q3 = m*dT2*Cводы
Итого тепла потратили Qобщ = 5(30*2100  + 340000 + 55*4200) = 3 170 000 Дж

Это тепло взято от горячей воды
Qобщ = mводы*dT3*Cводы
mводы = Qобщ/(dT3*Cводы) = 3 170 000/(25*4200) = 30,2 кг