Літак летить на південь зі швидкістю 540км/год відносно повітря крізь повітряний поток, що

рухається на схід зі швидкістю 250 км/год. Яким є напрямок руху літака відносно поверхні Землі? Який шлях відносно Землі пролетить літак за 15хв?

Ответы на вопрос

Отвечает Симонов Иван.

Две перпендикулярные составляющие скорости. 
Направление движения - юго-восток, тангенс угла направления 250/540 = 0.463 от Юга к Востоку (азимут 180 - 24.84 = 155.16). 
Результирующая скорость sqrt(250^2+540^2) = 595 км/ч. 
За четверть часа путь равен 148.75 км.