Дві кульки, розташовані на відстані 8 см ,мають однакові негативні заряди та взаємодіють з силою

0,2 мН. Знайти кількість надлишкових електронів на кожній з кульок. Дано:

Ответы на вопрос

Отвечает Ессаулов Дима.
Дано:
r = 8 см = 8*10⁻² м
q₁=q₂=q
F = 0,2 мН = 0,2*10⁻³ Н
|e|=1,6*10⁻¹⁹ Кл
___________________
N - ?

По закону Кулона:
F = k*q² / r²
q² = F*r² / k 
q = r*√(F/k) = 8*10⁻²*√(0,2*10⁻³ / 9*10⁹) ≈ 1,2*10⁻⁸ Кл

Число электронов на каждом шарике:
N = q / e = 1,2*10⁻⁸ / 1,6*10⁻¹⁹ = 7,5*10¹⁰