Будь Ласка дуже треба допоможіть зробити задачу Воду налито в акваріум прямокутної форми кут

падіння променя на скляну стінку 78,1 градусів. Визначте кут заломлення променя у воді коли він виходить із скла чи залежить. відповідь від задачі (А) товщини стінок (В)показника заломлення скла​

Ответы на вопрос

Отвечает Быханов Тима.

Ответ:

Для визначення кута заломлення променя при виході із скла у воду, можна використати закон заломлення світла (закон Снелла). Цей закон формулюється як:

n1 * sin(θ1) = n2 * sin(θ2)

Де:

- n1 - показник заломлення середовища, з якого промінь виходить (у нашому випадку, скло).

- θ1 - кут падіння променя на межу середовищ (скло-вода).

- n2 - показник заломлення середовища, у яке промінь входить (у нашому випадку, вода).

- θ2 - кут заломлення променя всередині середовища води.

Ми знаємо, що кут падіння (θ1) дорівнює 78,1 градусів. Показник заломлення для скла (n1) і для води (n2) відомі константи:

n1 (скло) ≈ 1,5

n2 (вода) ≈ 1,33

Тепер ми можемо використати цей закон, щоб знайти кут заломлення (θ2):

1.5 * sin(78.1°) = 1.33 * sin(θ2)

Тепер ми можемо вирішити для θ2:

sin(θ2) = (1.5 * sin(78.1°)) / 1.33

θ2 = arcsin((1.5 * sin(78.1°)) / 1.33)

Обчисліть це вираз, і ви отримаєте значення кута заломлення при виході променя із скла в воду. Важливо враховувати, що цей кут може залежати від показника заломлення скла та води, а також від кута падіння на межу цих середовищ.