Палицю довжиною 4 м занурено вертикально у річку глибиною 1,5 м. Визначити довжину тіні від палиці

на поверхні води та на дні річки, якщо сонячні промені падають під кутом 30° до поверхні води.

Ответы на вопрос

Отвечает Волкова Арина.

Ответ:

Объяснение:

h=4 м

h₁=1,5 м

90-α=30°; α=90-30=60°

n=1,33 (воздух- вода)

L,   L₁   ?    sinγ=sinα/n=sin60°/1,33=0,6511; γ=40,63°; L=(h-h₁)*tgα=

(4-1,5)*tg60°=4,3 м; L₁=h₁*tgγ=1,5*tg40,63°=1,3 м