В результаті розкопок геологи знайшли прозору прикрасу, вага якої у воді виявилась у 1,4 рази

меншою, ніж у повітрі. З’ясуйте з якого матеріалу (скла чи алмазу) вона була виготовлена. Густина скла 2,5 г/см3 , алмазу – 3,5 г/см3. (10 балів) написати з дано будь ласка ​

Ответы на вопрос

Отвечает Кудрявцева Анастасия.

Відповідь:

Пояснення:

Для визначення матеріалу прикраси, важливо врахувати, що вага тіла у воді визначається архімедовою силою, яка залежить від густини матеріалу та об'єму тіла.

Архімедова сила (F) визначається такою формулою:

F = ρ * V * g,

де:

ρ - густина рідини (у цьому випадку, густина води);

V - об'єм тіла, яке занурене в рідину;

g - прискорення вільного падіння (приблизно 9,8 м/с² на поверхні Землі).

Тепер давайте порівняємо архімедову силу в повітрі (F_повітрі) і воді (F_воді) для об'єкта:

Для архімедової сили в повітрі (F_повітрі), ми можемо використовувати вагу об'єкта:

F_повітрі = m * g,

де m - маса об'єкта.

Дано, що вага води у 1,4 рази менше, ніж в повітрі. Тобто:

F_воді = 1.4 * F_повітрі.

Ми можемо виразити масу об'єкта (m) відносно цього виразу:

m = F_повітрі / g.

Тепер ми можемо порівняти архімедову силу в воді і архімедову силу в повітрі:

F_воді = 1.4 * F_повітрі,

ρ_води * V * g = 1.4 * (ρ_повітря * V * g).

Ми бачимо, що прискорення вільного падіння (g) та об'єм (V) скасовуються. Також відомо, що густина води (ρ_води) дорівнює приблизно 1 г/см³. Тепер давайте підставимо густины матеріалів:

1.4 * (1 г/см³) = 2.5 г/см³ * ρ_об'єкта.

Розділимо обидві сторони на 2.5 г/см³:

ρ_об'єкта = (1.4 * 2.5 г/см³) / 2.5 г/см³.

ρ_об'єкта = 1.4.

Отже, густина об'єкта (прикраси) дорівнює 1.4 г/см³. Це менше, ніж густина скла (2.5 г/см³), але ближче до густини алмазу (3.5 г/см³). Отже, прикраса ймовірно виготовлена з матеріалу, густина якого ближча до алмазу, тобто алмазу.