Контрольна робота з теми «Теплові явища. Агрегатні стани речовини» Рівень 1. № 1. В яких одиницях

обчислюють питому теплоту плавлення речовини: а) Дж/кг0С; б) Дж; в) Дж/кг? № 2. Теплоту, яка затрачається на випаровування, обчислюють за формулою: а) Q = сm(t2-t1); б) Q = λm; в) Q = qm; г) Q = гm. № 3. Температура речовини під час плавлення: а) зменшується; б) збільшується; в) не змінюється. Рівень 2. № 4.Яка вода краще гаситиме вогонь – холодна чи гаряча? № 5. Скільки теплоти виділяється під час конденсації 5 кг водяної пари, якщо питома теплота пароутворення води 2,3 МДж/кг ? №6. Мешканці високих гір досить довго повинні варити м’ясо. Чому це так? Рівень 3. № 7. Скільки теплоти виділяється при конденсації 2 кг стоградусної водяної пари і подальшому охолодженні отриманої води до 40 0С ? Питома теплота пароутворення води 2,3 · 106 Дж/кг. № 8. Скільки бензину треба спалити в бензиновому пальнику ("примусі") з ККД 25 %, щоб перетворити в пару 2 л кип'ятку ? Питома теплота згоряння бензину 4,6 · 107 Дж/кг. Рівень 4. №9. У калориметр, що містить 500 г льоду при температурі -20 0С долили 50 г води. У результаті калориметр містить лід при 0 0С. Якою була початкова температура води?

Ответы на вопрос

Отвечает Фёдорова Алина.

Ответ:

Объяснение:

1-в

2-

3-в

4-Гаряча

5-5*2,3*10^6=11 500кДж

6-Из-за низкого атмосферного давления, температура кипения воды,в которой варится мясо, ниже 100С

7-Дано

m1=2 кг

c1=4200 Дж/кг

t1=100*с

t2=40*с

L=2300000 Дж/кг

Q3-?

Q1=L*m=2300000*2=4600000 Дж=4600 КДж

Q2=c1*m1*(t1-t2)=4200*2*60=504000 Дж=504 КДж

Q3=Q1+Q2=4600+504=5104 КДж

8-Дано

η=25%=0,25

V=2 л кипятка

q=4,6 · 10⁷ Дж / ​​кг

 m-?

m₁=2 кг

Q₁=rm₁

Q₂=qm

КПД  Q₁=ηQ₂

rm₁=ηqm ; m=rm₁/(ηq)

r=2.3*10⁶ Дж/кг

m=2.3*10⁶ * 2/(0.25*4,6 · 10⁷)= 0,4 (кг)

відповідь:400 г

9- фото