Сталева деталь, маса якої 300 г, під час обточування упродовж 30 с на токарному верстаті нагрілася

на 30 с. Визначте яку потужність розвивав двигун під час обточування деталі. У внутрішню енергію перетворилося 30% виконанної роботи, ПОМОГИТЕЕЕ​

Ответы на вопрос

Отвечает Есламхан Махамбет.

Дано:

m₁ = 300 г = 0,300 кг

t₁ = 100⁰C

t₂ = 22⁰C

m₂ = 600 г = 0,600 кг

t = 25⁰C

c₂ = 4200 Дж/(кг·⁰С) - удельная теплоемкости воды.

_____________

с₁ - ?

1)

Деталь остывает:

Q₁ = c₁·m₁·(t₁ - t) = c₁·0,300·(100-25) = 22,5·c₁ Дж (1)

2)

Вода нагревается:

Q₂ = c₂·m₂·(t-t₂) = 4200·0,600·(25-22) = 7560 Дж (2)

3)

Приравняем (1) и (2):

22,5·c₁ = 7560

с₁ = 7560 / 22,5 ≈ 340 Дж / (кг·°С)