СРОЧНО 1. Скільки молекул міститься в краплі води, діаметр якої 0,1 мм, при температурі 4 0 С ?


Ответы на вопрос

Отвечает Маслова Ирина.

Ответ:

Объяснение:

1)

Радиус капли:

R = d / 2 = 0,1·10⁻³ /2 = 0,05·10⁻³ м

Объем капли:

V = (4/3)·π·R³ = (4/3)·3,14·(0,05·10⁻³)³ ≈ 5,2·10⁻¹³ м³

2)

Масса капли:

m = ρ·V = 1000·5,2·10⁻¹³ = 5,2·10⁻¹⁰ кг

Число молей:

ν = m / M = 5,2·10⁻¹⁰ /  (18·10⁻³) ≈ 2,9·10⁻⁸ моль

3)

Число молекул:

N = ν·Nₐ = 2,9·10⁻⁸·6,02·10²³ ≈ 1,7·10¹⁶