Електричне поле, яке складається з двох послідовно з'єднаних резисторів опором 15 Ом і 25 Ом,

під'єднаних до джерела живлення з Е=20 В, Rвн=2 Ом. Знайти напругу на кожному резисторі

Ответы на вопрос

Отвечает Кашапов Раиль.

ε=20 В

R₁=15 Ом

R₂=25 Ом

r=2 Ом

U₁,U₂-?

опіри підключени послідовно, тоді загальний опір дорівнює суме даних опірів

R=R₁+R₂=25 Ом+15 Ом=40 Ом

Використовуємо закон Ома для повного ланцюга, щоб знайти загальну силу струма ( якщо ланцюг підключен послідовно, то сила струма однакова на будь-яком ділянці ланцюга)

I=ε/(R+r)=20 В÷(40 Ом+2 Ом)=0,48 А

Шукаємо напруги на кожном резисторі

U₁=IR₁=0.48 А×15 Ом=7,2 В

U₂=IR₂=0.48 А×25 Ом=12 В