Натяг ведучої і веденої гілок ременя, що приводить в обертання шків радіуса r=20см і маси m=3.27кг,

відповідно рівні: T1=100Н, T2=50Н. Чому має дорівнювати момент сил опору для того, щоб шків обертався з кутовим прискоренням ε=1.5 рад/с2. Шків вважати однорідним диском.

Ответы на вопрос

Отвечает Кот Кристина.

Ответ:

≈ 9,9 Н·м

Объяснение:

Момент инерции однородного диска относительно оси вращения

J = \dfrac{mr^2}{2}  =  \dfrac{3.27\cdot 0.2^2}{2} = 0.0654 ~(kg\cdot m^2)

Уравнение движения диска

Jε = (Т₁ - Т₂)·r - Мс

откуда момент сил сопротивления

Мс = (Т₁ - Т₂)·r - Jε =

=(100 - 50) · 0,2 - 0,0654 · 1,5 = 9,9019 (Н·м) ≈ 9,9 Н·м