Пружину іграшкового пістолета жорсткістю 200 Н/м стискають на довжину 3см і горизонтально

здійснюють постріл. При цьому кулька, що вилітає з пістолета, влучає в мішень масою 50г, підвішену на легкій нитці. Після удару кулька застряла в мішені, а мішень піднялася на висоту һ. Обчисліть цю висоту. Маса кульки 8г. Если можно с дано. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Ертаев Ерасыл.

Ответ:

Дано:

Жорсткість пружини k = 200 Н/м

Довжина стиснення пружини x = 0.03 м

Маса кульки m = 0.008 кг

Маса мішені M = 0.05 кг

Хочемо знайти висоту підняття мішені h.

Розв'язок:

Енергія, збережена у пружині, під час стиснення, повинна дорівнювати кінетичній енергії кульки та потенційній енергії мішені:

1/2 k x^2 = 1/2 m v^2 + Mgh

За відомими значеннями маси кульки та довжини стиснення пружини можна знайти початкову швидкість кульки:

x = F/k, де F - сила, якою стискають пружину, F = mg

Отже, x = mg/k, v = sqrt(2Fx/m) = sqrt(2mgx/k)

Підставивши це значення швидкості в рівняння збереження енергії, отримуємо:

1/2 k x^2 = 1/2 m (2mgx/k) + Mgh

Розв'язуючи це рівняння відносно h, отримуємо:

h = (kx^2/2M)(1 - m/M)

Підставляючи дані, ми отримуємо:

h = (200 Н/м * (0.03 м)^2 / (2 * 0.05 кг)) * (1 - 0.008 кг / 0.05 кг) = 0.035 м

Відповідь: Висота підняття мішені дорівнює 0.035 м.

Объяснение:

Отвечает Зубова Iнна.

Ответ:

Для обчислення висоти підняття мішені використовуємо закон збереження енергії. При стисканні пружини її потенціальна енергія зберігається і перетворюється на кінетичну енергію кульки, яка вилітає з пістолета зі швидкістю v. Після удару кулька зупиняється, а її кінетична енергія перетворюється на потенціальну енергію піднятої мішені.

Потенціальна енергія пружини:

Ep = (1/2) * k * x^2,

де k - жорсткість пружини, x - стиснення пружини.

Кінетична енергія кульки:

Ek = (1/2) * m * v^2,

де m - маса кульки, v - її швидкість.

Потенціальна енергія піднятої мішені:

Ep' = m * g * h,

де g - прискорення вільного падіння, h - висота підняття мішені.

Закон збереження енергії:

Ep = Ek + Ep'

(1/2) * k * x^2 = (1/2) * m * v^2 + m * g * h

Після виразування швидкості кульки з рівняння кінетичної енергії і підстановки числових значень отримуємо:

h = (k * x^2)/(2 * g * m) = (200 * 0.03^2)/(2 * 9.81 * 0.008) ≈ 0.87 м

Отже, висота підняття мішені дорівнює близько 0,87 м.