Спам=бан! Висота похилої площини дорівнює 3 м довжина 5 яку силу потрібно прикласти до вантажу

масою 100 кг, щоб рівномірно його підняти по похилій площині, що має ККД 80%?

Ответы на вопрос

Отвечает Орысбаев Абдурахим.

Ответ:

Сила, необхідна для підняття вантажу по вертикалі, дорівнює його вазі:

F = 100 кг * 9,8 м/с^2 = 980 Н

Для підняття вантажу по похилій площині потрібна менша сила, яка обчислюється за формулою:

Fпох = F * ККД / sin(α)

де α - кут нахилу площини до горизонту.

Оскільки довжина похилої площини дорівнює 5 м, а висота - 3 м, то тангенс кута нахилу:

tg(α) = 3/5 = 0,6

Звідси отримуємо кут нахилу:

α = arctg(0,6) ≈ 31,0 градусів

Підставляємо в формулу для сили:

Fпох = 980 Н * 0,8 / sin(31,0°) ≈ 546 Н

Отже, щоб рівномірно підняти вантаж масою 100 кг по похилій площині з ККД 80%, потрібно прикласти силу близько 546 Н.