Срочно помогите пжпжпжпжпж даю 23 балла (решение с дано!) *9. Яка маса срібла виділиться на

катоді внаслідок електролізу, якщо крізь розчин AgNO 3 пропускали струм 10 А протягом 30 хв? *14. Визначте силу струму, за якої під час електролізу розчину хром(ІІІ) сульфату протягом 30 хв виділилося 1,2 г хрому.

Ответы на вопрос

Отвечает Суханова Ольга.

Ответ:

9. 19,95 г срібла виділиться на катоді.

14. сила струму, за якої під час електролізу розчину хрому(ІІІ) сульфату протягом 30 хв виділилося 1,2 г хрому, дорівнює 3.72 А.

Объяснение :

9. Для розв'язання цієї задачі необхідно визначити кількість електричного заряду, який пройшов через електроліт протягом 30 хв за струму 10 А:

Q = I * t = 10 А * 30 хв * 60 с = 18000 Кл.

Також необхідно визначити молярну масу срібла. За періодичною системою елементів молярна маса Ag дорівнює 107,87 г/моль.

Отже, маса срібла, яка виділиться на катоді, дорівнює:

m = Q * M / (z * F) = 18000 Кл * 107,87 г/моль / (1 * 96 485 Кл/моль) = 19,95 г.

14. В даній задачі нам потрібно визначити силу струму, за якої під час електролізу розчину хрому (ІІІ) сульфату протягом 30 хв виділилося 1,2 г хрому.

Для вирішення цієї задачі ми можемо скористатися законом Фарадея:

m = (Q × M) / (n × F)

де:

m - маса відкладеного на катоді металу (г);

Q - кількість електричного заряду, що пройшов через розчин (Кл);

M - молярна маса металу (г/моль);

n - кількість електронів, які беруть участь у реакції;

F - число Фарадея (96485 Кл/моль).

Спочатку необхідно визначити молярну масу хрому. Молярна маса Cr дорівнює 52 г/моль.

Підставимо відомі значення в формулу:

1.2 = (Q × 52) / (3 × 96485)

Після простих математичних перетворень ми отримаємо:

Q = (1.2 × 3 × 96485) / 52

Q = 6703.27 Кл

Також ми знаємо, що час електролізу дорівнює 30 хв або 1800 с.

Тоді сила струму дорівнює:

I = Q / t

I = 6703.27 / 1800

I ≈ 3.72 А