З пружинного пістолета з висоти 2 м над землею вилітає вертикально вгору кулька зі швидкістю 5 м/с.

Визначте, на яку максимальну висоту підніметься кулька і яку вона матиме швидкість у момент падіння на землю. Скільки часу кулька перебувала в польоті? Яке її переміщення за перші 0,2с польоту?

Ответы на вопрос

Отвечает Муравьёв Константин.

Ответ:

Объяснение:

h1 = 2 м

Vo =  5 м/с

H = ?

V = ?

t = ?

S(0.2) = ?

время подъема

t1= Vo / g = 5 /10 = 0.5 c

высота подъема от уровня пистолета

h2 = Vo*t1 - g*t1^2 /2 = 5*0,5 - 10*0,5:2 /2 = 1,25 м

общая высота относительно земли

H = h1 + h2 = 2+1.25 = 3.25 м

время падения

H = g*t^2 /2

t2 = √(2*H / g) = √(2*3.25 / 10) = = 0.8 c

общее время полета

t = t1+t2 = 0.5 + 0.8 = 1.3 c

скорость в момент падения

m*g*H = m*V^2 / 2

V = √(2*g*H) = √(2*10*3.25) == 8.1 м/с

перемещение за первые 0,2с

S(t) = Vo*t - g*t^2 / 2

S(0.2) = 5*0.2 - 10*0.2^2 / 2 = 1-0.2 = 0.8 м