Скільки електронів проходить через поперечний переріз провідника за 2 хвилини 40 секунд ,якщо його

опір становить 10 Ом, а напруга на кінцях провідника дорівнює 5В ?.Вважати ,що значення елементарного заряду дорівнює 1,6 ×10−19 Кл.​

Ответы на вопрос

Отвечает Папян Артём.

Щоб визначити кількість електронів, що проходять через поперечний переріз провідника за 2 хвилини 40 секунд, ми можемо використати формулу:

I = V / R

де I - сила струму, що протікає через провідник,

V - напруга на кінцях провідника,

R - опір провідника.

Підставляючи відповідні значення, маємо:

I = 5 В / 10 Ом = 0,5 А

Тепер ми можемо визначити кількість електронів, що проходять через провідник за 2 хвилини 40 секунд. Якщо за одну секунду проходить I кулюмб електричного заряду, то за 2 хвилини 40 секунд проходить:

Q = I * t = 0,5 А * (2 * 60 + 40) с = 70 Кл

Кількість елементарних зарядів, що містяться в Q кулямбах, можна визначити, поділивши Q на заряд електрона:

n = Q / e = 70 Кл / (1,6 * 10^-19 Кл) = 4,375 * 10^20

Отже, кількість електронів, що проходять через поперечний переріз провідника за 2 хвилини 40 секунд, становить близько 4,375 * 10^20.