1. Через спіраль лампи розжарення тече струм 2 А. Під якою напругою працює лампа, якщо за 1,5 хв

електричне поле в нитці лампи виконує роботу 0,72 кДж? 2. Визначте роботу електричного струму в лампі за 1,5 год, якщо покази амперметра і вольтметра становлять 3 А і 220 В відповідно. 3. Напруга на ділянці кола дорівнює 36 В. З якої висоти має впасти вантаж масою 72 кг, щоб сила тяжіння виконала таку саму роботу, яку виконує електричне поле, переміщуючи ділянкою кола заряд 900 Кл?

Ответы на вопрос

Отвечает Загайнов Макс.

Ответ:

1. Напруга на лампі розжарювання визначається рівнянням P=IV, де P — потужність, I — струм, а V — напруга. Отже, напруга на лампі становить 2 А * 0,72 кДж/1,5 хв = 1,2 кВ.

2. Сила струму в лампі за 1,5 год буде 3 А * 1,5 год = 4,5 А.

3. Силу тяжіння, необхідну для виконання тієї ж роботи, що й електричне поле, можна обчислити за допомогою рівняння F=QV/h, де F — сила, Q — заряд, V — напруга, h — висота. Отже, F=900 К*36 В/год=25200 Н/год або 25200 Н/(9,81 м/с^2) = 2558 м висоти, необхідної для виконання тієї ж роботи, що й електричне поле, яке переміщує заряд 900 К ділянка кола