період напіврозпаду радіоактивного елемента 1600. початкова кількість ядер 10 10. скільки ядер

розпадеться через 6400 років

Ответы на вопрос

Отвечает Хачкинаян Михаил.

Для цього питання необхідно знати період напіврозпаду радіоактивного елементу, а також формулу, яка пов'язує кількість розпадів з часом і початковою кількістю ядер.За умовою, період напіврозпаду елементу становить 1600 років, що означає, що за кожні 1600 років кількість ядер елементу зменшується вдвічі.Отже, через 1600 років кількість ядер зменшиться з 10 до 5 (половина від початкової кількості), через наступні 1600 років - до 2.5 (половина від 5), і так далі.Для того, щоб визначити, скільки ядер розпадеться через 6400 років, можна розбити цей період на 4 ітерації по 1600 років кожна і використати формулу:N = N0 * (1/2)^(t/T)де N - кількість ядер, які залишаться після часу t, N0 - початкова кількість ядер, T - період напіврозпаду.Для першої ітерації (1600 років):N = 10 * (1/2)^(1600/1600) = 5Для другої ітерації (3200 років):N = 10 * (1/2)^(3200/1600) = 2.5Для третьої ітерації (4800 років):N = 10 * (1/2)^(4800/1600) = 1.25Для четвертої ітерації (6400 років):N = 10 * (1/2)^(6400/1600) = 0.625Отже, за 6400 років залишиться 0.625 ядер, тобто 9.375 ядер розпадуться.