Дві однакові маленькі металеві кульки з зарядами -50мкКл та 30мкКл привели у контакт, після чого

вони розійшлися на відстань 10см. 1. З якою силою взаємодіють кульки? 2. Скільки надлишкових електронів на поверхні кожної з кульок? Даю 70 балов

Ответы на вопрос

Отвечает Шаповаленко Екатерина.

Ответ: 90Н; 6,25*10¹³

Объяснение:

Дано:

q1=-50мкКл=-50*10⁻⁶Кл

q2=30мкН=22*10⁻⁶Н

r=10см=0,1м

k=9*10⁹Н*м²/Кл²

е=-1,6*10⁻¹⁹Кл

-----------------------

F-?; N-?

F=k*|q1|*|q2|/r²*, где:

k-коэффициент пропорциональности;

q1 и q2-заряды;

r-расстояние между зарядами;

После соприкосновения шариков их заряды равны:

q=(q1+q2)/2=(-50+30)/2=-10мкКл=-10*10⁻⁶Кл

Сила взаимодейстия между ними стала:

F=9*10⁹*10*10⁻⁶*10*10⁻⁶/0,1²=90Н

Количество излишних электронов на поверхности каждого шарика равна:

N=q/e=-10*10⁻⁶/-1,6*10⁻¹⁹=6,25*10¹³