1. Світловий промінь падає з повітря на поверхню скла з показником заломлення 1,5. Кут між відбитим

і заломленим променями дорівнює 120º. Чому дорівнює кут падіння?​

Ответы на вопрос

Отвечает Синёва Екатерина.

Ответ:

Згідно з законом заломлення Снелла, відношення синуса кута падіння до синуса кута заломлення дорівнює відношенню показників заломлення двох середовищ:

sin(кут падіння) / sin(кут заломлення) = n₂ / n₁

де n₁ - показник заломлення першого середовища (повітря), n₂ - показник заломлення другого середовища (скло).

Так як світловий промінь падає з повітря на скло, то n₁ = 1, а n₂ = 1,5. Також, оскільки кут між відбитим і заломленим променями дорівнює 120º, то кути падіння і заломлення складаються також 120º, тобто кут заломлення дорівнює 60º.

Застосуємо формулу закону заломлення для знаходження кута падіння:

sin(кут падіння) / sin(60º) = 1,5 / 1

sin(кут падіння) = sin(60º) * 1,5 = √3 / 2 * 1,5 = √3 / 2 * 3 / 2 = √3 / 4

кут падіння = arcsin(√3 / 4) ≈ 48,2º

Отже, кут падіння дорівнює близько 48,2º.

Объяснение: