Визначте енергію та імпульс фотона світла, довжина хвилі якого 760 нм (червоне світло)


Ответы на вопрос

Отвечает Романов Евгений.

Відповідь:

Пояснення:

Енергія фотона світла може бути визначена за формулою:

E = h * f

де h - стала Планка, а f - частота світла.

Оскільки в задачі дана довжина хвилі, а не частота, то їх можна пов'язати з допомогою формули:

c = λ * f

де c - швидкість світла у вакуумі, λ - довжина хвилі, а f - частота.

Враховуючи це, можна переписати формулу для енергії фотона:

E = h * c / λ

Для заданої довжини хвилі λ = 760 нм = 7,6 * 10^-7 м. Швидкість світла у вакуумі c = 2,998 * 10^8 м/с. Стала Планка h = 6,626 * 10^-34 Дж*с.

Підставляючи числові значення, отримаємо:

E = 6,626 * 10^-34 Дж*с * 2,998 * 10^8 м/с / 7,6 * 10^-7 м

E = 2,639 * 10^-19 Дж

Імпульс фотона світла можна визначити за формулою:

p = E / c

де c - швидкість світла у вакуумі.

Підставляючи числові значення, отримаємо:

p = 2,639 * 10^-19 Дж * с / 2,998 * 10^8 м/с

p = 8,802 * 10^-28 кг * м/с