брусок масою 2 кг тягнуть рівномірно за допомогою пружини жорсткістю 200 ньютонів на метр на

скільки довшою стане пружина якщо коефіцієнт тертя між бруском і столом 0,3 Поможіть будь ласка СРОЧНО​

Ответы на вопрос

Отвечает Ивойлов Даниил.

Ответ:

За законом Гука, сила, яку розвиває пружина, пропорційна подовженню пружини, тобто

F = kx,

де F - сила, k - жорсткість пружини і x - подовження пружини.

Сила тертя між бруском і столом дорівнює

Fт = μmg,

де μ - коефіцієнт тертя, m - маса бруска і g - прискорення вільного падіння.

Оскільки брусок тягнуть рівномірно, сила тертя дорівнює силі пружини, тобто:

Fт = F

μmg = kxx = μmg/k

Підставляючи дані, отримуємо:

x = (0.3)(2 кг)(9.8 м/с^2)/(200 Н/м) = 0.0294 метрів

Отже, пружина подовжиться на 0,0294 метра (або 2,94 сантиметра).

Объяснение: