Для ізобраного нагрівання кисню на 59 к при незмінному тиску необхідно 182 кДж теплоти, а при

незмінному об'ємі 65 кДж. Визначте масу кисню​

Ответы на вопрос

Отвечает Поподьин Никита.

Відповідь:

Пояснення:

Для розв'язання цієї задачі потрібно використати закони термодинаміки, зокрема, закони термодинаміки для ізобарного та ізохорного процесів.

Нехай маса кисню, яку ми шукаємо, дорівнює m, тоді:

Для ізобарного процесу:

q = ΔH = Cp * ΔT

де q - теплота, яку необхідно подати для нагрівання кисню, ΔH - зміна ентальпії, Ср - молярна теплоємність при постійному тиску та ΔT - зміна температури.

Підставляючи дані в цю формулу, маємо:

182 кДж = Cp * (59 K - T1)

Для ізохорного процесу:

q = ΔU = Cv * ΔT

де q - теплота, яку необхідно подати для нагрівання кисню, ΔU - зміна внутрішньої енергії, Сv - молярна теплоємність при постійному об'ємі та ΔT - зміна температури.

Підставляючи дані в цю формулу, маємо:

65 кДж = Cv * (59 K - T2)

Звідси, за визначенням молярних теплоємностей кисню, маємо:

Cp - Cv = R

де R - універсальна газова стала.

Тоді:

Cp = Cv + R = 1.5R

З цього ми можемо записати дві рівності з двома невідомими, а саме T1 та T2:

182 кДж = 1.5R * (59 K - T1)

65 кДж = R * (59 K - T2)

Розв'язуючи ці рівняння відносно T1 та T2, ми отримуємо:

T1 = 20 K

T2 = 36 K

Тепер ми можемо використати ідеальний газовий закон, щоб знайти масу кисню:

PV = nRT

де P - тиск, V - об'єм, n - кількість речовини (яку ми шукаємо), R - універсальна газова стала та T - температура.

Для ізобарного процесу маємо:

PV = nR(T1 + ΔT)

де ΔT = 59 K - T1 = 39 K, тоді:

PV = nR(59 K)

Для ізохорного процесу маємо:

PV = nCvT2

де Cv - молярна теплоємність при постійному об'ємі, тоді:

PV = nR(T2/Cv)

Підставляючи значення для V, P, R, T1 та T2, ми можемо знайти n, кількість речовини кисню:

n = PV / RT1 = PV / (R(T2/Cv))

Підставляючи значення для P, V, R, T1, T2 та Cv (для кисню Cv = 20.8 J/(mol*K)), ми отримуємо:

n = (1 atm * V) / (0.08206 Latm/(molK) * 20 K) = 1.21 mol

Тому маса кисню, яку ми шукаємо, може бути знайдена з молярної маси кисню:

m = n * M

де M - молярна маса кисню, яка дорівнює 32 г/моль, тоді:

m = 1.21 mol * 32 г/моль = 38.72 г

Отже, маса кисню, яку необхідно нагріти, дорівнює 38.72 г.