На якій висоті над рівнем океану знаходиться місто якщо нормальний атмосферний тиск становить 738

мм.рт.ст?

Ответы на вопрос

Отвечает Токаренко Кристина.

Ответ:

Нормальний атмосферний тиск становить 760 мм рт. стовпчика, що відповідає атмосферному тиску 101 325 Па. Таким чином, можна скористатись формулою для знаходження атмосферного тиску на певній висоті:

p = p0 * exp(-Mgh/RT)

де p0 - атмосферний тиск на рівні моря (760 мм рт. ст.), M - середня молярна маса газу у повітрі (приблизно 28,97 г/моль), g - прискорення вільного падіння (9,81 м/с^2), h - висота над рівнем моря, R - універсальна газова стала (8,31 Дж/(моль·К)).

Підставляємо в формулу дані і отримуємо:

738 мм рт.ст. = 0,9716 * 760 мм рт.ст.

p = 0,9716 * 101325 Па = 98654 Па

Тому на висоті, де нормальний атмосферний тиск становить 738 мм рт. ст., атмосферний тиск дорівнює 98654 Па.

Объяснение: