В електролітичній ванні за 10 хв виділилося 1,8 г нікелю. Опір розчину дорівнює 1,2 Ом. Визначте

потужність струму. Скільки коштує отримання чистого нікелю, якщо 1 кВт год коштує 1гр 44 коп. СРОЧНО НАДО ПОМОЩЬ ПО ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ!!!!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Жмуркина Надя.

Для розрахунку потужності струму необхідно знати значення електричного струму. Його можна визначити з закону Ома:

I = U/R,

де I - струм, U - напруга, R - опір.

Оскільки в умові не вказано значення напруги, ми не можемо розрахувати струм напряму. Однак, ми можемо скористатися відомою кількістю виділеного нікелю для знаходження електричного заряду:

Q = m/z,

де Q - електричний заряд, m - маса відкладеного металу, z - кількість електронів, що беруть участь у процесі електролізу.

Для нікелю заряд електрона z дорівнює 2, тому

Q = 1,8 г / (58,7 г/моль * 2) * (6,02 * 10^23 ел/моль) ≈ 9,7 * 10^21 електронів.

Час електролізу 10 хв дорівнює 600 с, тому

I = Q/t = 9,7 * 10^21 / 600 ≈ 1,62 * 10^19 електронів/с.

Тепер можемо розрахувати потужність струму:

P = I^2 * R = (1,62 * 10^19)^2 * 1,2 ≈ 3,1 * 10^38 Вт.

Щодо вартості отримання нікелю, для цього ми можемо розрахувати споживання електроенергії за формулою:

E = P * t / 1000,

де E - енергія в кіловат-годинах, P - потужність в кіловатах, t - час в годинах.

У нашому випадку, час електролізу 10 хв дорівнює 1/6 год, тому

E = 3,1 * 10^38 * 1/6 / 1000 ≈ 5,2 * 10^35 кВт-год.

За ціною 1 гривня 44 копійки за кіловат-годину, вартість енергії становить

C = 5,2 * 10^35 * 1,44 / 1000 ≈ 7,5 * 10^32 гривень.

Отже, вартість отримання 1,8 грн

можно лучший ответ пожалуйста?)