Обчисліть енергію йонізації атома якщо йонізацію спичиняє електрон що рухаєтся зі швидкостю

2,94×10м/с

Ответы на вопрос

Отвечает Васильева Анастасия.

Ответ:

Для обчислення енергії йонізації атома необхідно знати значення йонізаційної енергії атома та кінетичну енергію електрона.

Кінетична енергія електрона обчислюється за формулою:

K = (1/2) * m * v^2

де m - маса електрона, v - його швидкість.

Значення маси електрона дорівнює 9,11 × 10^(-31) кг. Підставляємо відомі значення:

K = (1/2) * 9,11 × 10^(-31) кг * (2,94 × 10^6 м/с)^2 ≈ 4,72 × 10^(-17) Дж

Тепер можна обчислити енергію йонізації атома, використовуючи формулу:

E = K + I

де I - йонізаційна енергія атома.

Звідси:

I = E - K

Для більшості атомів йонізаційна енергія лежить у діапазоні від 10 до 1000 кДж/моль. Для прикладу візьмемо значення йонізаційної енергії для атома вод

Объяснение:

1 0