Пружину довжиною 30 см стиснули до 22 см. Знайдіть потенціальну енергію пружини, коли відомо, що

для її стиснення на кожний сантиметр потрібна сила 500 кН. Будь ласка напишіть повне рішення

Ответы на вопрос

Отвечает Цогла Міша.

Ответ:

Для обчислення потенціальної енергії пружини за формулою U = (1/2)kx^2, нам потрібно знати коефіцієнт жорсткості пружини (k) та стиснення пружини (x).

Коефіцієнт жорсткості пружини можна обчислити як відношення сили до стиснення:

k = F/x

У нашому випадку, сила, необхідна для стиснення пружини на 1 см, дорівнює 500 кН, а стиснення пружини з 30 см до 22 см дорівнює 8 см.

Тому, k = 500 кН / 1 см = 50 000 Н/м.

Стиснення пружини, яке ми шукаємо, дорівнює різниці між початковою та кінцевою довжиною пружини:

x = 30 см - 22 см = 8 см = 0.08 м.

Тепер ми можемо обчислити потенціальну енергію пружини:

U = (1/2)kx^2 = (1/2)(50 000 Н/м)(0.08 м)^2 = 160 Дж.

Отже, потенціальна енергія пружини становить 160 Дж