Який опір має реостат, якщо в ньому виділилась кiлькiсть теплоти 6 кДж, коли за 5хв через нього

пройшов електричний заряд, що дорівнює 600Кл? можете сделать на листке в виде задачи и с правилами 8 класса СРОЧНО!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Власова Юлия.

Задача:

Умова: У реостаті, через який пройшов електричний заряд, виділилась кількість теплоти 6 кДж. Заряд дорівнює 600 Кл, а час, за який цей заряд пройшов через реостат, склав 5 хв. Знайдіть опір реостату.

Розв'язок:

Дано:

Кількість теплоти (Q) = 6 кДж = 6000 Дж

Заряд (Q) = 600 Кл

Час (t) = 5 хв = 300 с

Потужність (P), що виділяється в реостаті, може бути обчислена за формулою:

P = Q / t

Також, потужність може бути обчислена за формулою:

P = I^2 * R,

де I - сила струму, R - опір.

Ми знаємо, що заряд (Q) дорівнює силі струму (I) помноженій на час (t):

Q = I * t

З цього випливає, що I = Q / t.

Підставляючи це значення сили струму (I) в формулу для потужності, отримаємо:

P = (Q / t)^2 * R

Підставляючи значення потужності (P) та кількості теплоти (Q), отримаємо:

6000 = (600 / 300)^2 * R

Спростивши це рівняння, отримаємо:

6000 = 2^2 * R

6000 = 4R

R = 6000 / 4

R = 1500 ом

Відповідь:

Опір реостату дорівнює 1500 ом.