Визначити енергію електричного поля плоского конденсатора з площею кожної обкладки 500 см2. Заряд

конденсатора 200 нКл, а діелектриком служить парафінований папір товщиною 1,77 мм. Діелектричну проникність парафінованого паперу прийняти рівною 2.​

Ответы на вопрос

Отвечает Шарыпова Ксения.

Енергія електричного поля плоского конденсатора може бути обчислена за формулою:

W = (1/2) * C * V^2

де С - ємність конденсатора в фарадах, V - напруга на конденсаторі в вольтах.

Ємність конденсатора з діелектриком можна обчислити за формулою:

C = ε * ε0 * S / d

де ε - діелектрична проникність діелектрика, ε0 - електрична стала, S - площа кожної обкладки в квадратних метрах, d - відстань між обкладками в метрах.

Підставляємо відомі значення:

S = 500 см^2 = 0.05 м^2

d = 1.77 мм = 0.00177 м

ε = 2

ε0 = 8.85 * 10^-12 Ф/м

C = 2 * 8.85 * 10^-12 * 0.05 / 0.00177 ≈ 0.25 пФ

Заряд конденсатора виразимо через ємність та напругу:

Q = C * V

V = Q / C = 200 * 10^-9 / (0.25 * 10^-12) = 800 В

Отже, напруга на конденсаторі дорівнює 800 В.

Підставляємо відомі значення в формулу для енергії електричного поля:

W = (1/2) * 0.25 * 10^-12 * (800)^2 ≈ 0.064 мкДж

Отже, енергія електричного поля плоского конденсатора дорівнює близько 0.064 мкДж.