ККД двигунів електровоза становить 80%.Електровоз рухається із швидкістю 54км/год,при цьому двигуни

розвивають потужність 900 кВт.Визначити силу тяги електровоза. Срочноооо!!!!!! Даю 30 балов

Ответы на вопрос

Отвечает Рибецький Макс.

ККД (коефіцієнт корисної дії) двигуна можна виразити як відношення корисної потужності до витрачається потужності:

η = Рп / Рз

де η-ККД, Рп - корисна потужність, Рз - витрачається потужність.

Так як ККД двигунів електровоза становить 80%, то корисна потужність двигунів дорівнює:

Рп = 0,8 * 900 кВт = 720 кВт

Сила тяги електровоза може бути обчислена за формулою:

F = P / v

де F-сила тяги, P-потужність двигунів, v-швидкість електровоза.

Спочатку переведемо швидкість електровоза З км / год в м / з:

54 км / год = 54 000 м /(60 * 60) S ≈ 15 м/сек

Тепер можна обчислити силу тяги:

F = 720 кв/15 м / сек = 48 000 На

Відповідь: сила тяги електровоза становить приблизно 48 000 Н (ньютонів).