Бажано з дано і повним розв'язанням. У ванні з мідним купоросом за 6 хв виділилося 10 г міді.

Визначте, яка потужність витрачається при нагріванні електроліту. Опір електроліту у ванні 1,0 Ом.​

Ответы на вопрос

Отвечает Стародубцева Анастасия.

Відповідь:m = ItM / F,

де m - маса речовини, що виділилася на електроді, I - сила струму, що протікає через електроліт, t - час, протягом якого протікає електроліз, M - молярна маса речовини, F - фарадай.

Отже, сила струму I = mF / tM.

Для міді M = 63,5 г/моль, F = 96500 Кл/моль.

I = (10 г) * (96500 Кл/моль) / (6 хв * 60 с/хв * 63,5 г/моль) = 0,135 А.

Напруга на електроді U = IR = (0,135 А) * (1,0 Ом) = 0,135 В.

Потужність, що витрачається при нагріванні електроліту P = UI = (0,135 В) * (0,135 А) = 0,0182 Вт або 18,2 мВт.

Пояснення:

1 0