ТЕРМІНОВО!!! При падінні куска металу з висоти 30 м на висоту 5 м він нагрівся на 19° С.

Визначити, який це метал, якщо він нагрівається за рахунок своєї потенціальної енергії.

Ответы на вопрос

Отвечает Магомедова Аида.

Ответ:

Для визначення металу, потрібно знати його специфічну теплоємність. Для прикладу, мідь має таку значення - 385 Дж/(кг·°C), алюміній - 900 Дж/(кг·°C), залізо - 450 Дж/(кг·°C). 

Теплоємність металу може бути знайдена з формули: 

c = gh/ΔT

де c - специфічна теплоємність металу, g - прискорення вільного падіння, h - різниця висот (30 м - 5 м = 25 м), ΔT - зміна температури (19*C).

Замінюючи відомі значення в формулу отримуємо: 

c = (9.8 м/с²) * (25 м) / (19 °C) = 12.95 Дж/(кг·°C)

Таким чином, специфічна теплоємність цього металу приблизно 13 Дж/(кг·°C).

За цим значенням можна зробити висновок, що це метал, який має низьку специфічну теплоємність. Одним з таких металів є алюміній. Таким чином, вірогідно, що це було алюмінієвий кусок металу. Однак, щоб підтвердити це, необхідно здійснити додаткові вимірювання.

Объяснение: