7. Розташуйте наведені пари значень, густини р рiдшару рідини в посудині, в порядку зменшення

гідростатичного тиску на дно посудини. Для цього, розрахуйте для кожного варіанта (а, б, в, г) значення гідростатичного тиску, та розташуйте варіанти від більшого до меншого значення. Вважайте, що g=10 Н/кг. a) p = 0,8 кг/см3, h = 2 м; б) р = 710 кг/м³, h=25 м; в) p = 1,0 кг/см3, h = 0,5 м г) р = 900 кг/м3, h=150 м.​

Ответы на вопрос

Отвечает Руткевич Анжела.
Для розрахунку гідростатичного тиску використовуємо формулу:
p = ρgh,
де p - гідростатичний тиск, ρ - густина рідини, g - прискорення вільного падіння, h - висота рідини над дном посудини.

a) p = 0,8 кг/см3, h = 2 м:
p = 0,8 * 10 * 2 = 16 кПа

б) р = 710 кг/м³, h=25 м:
p = 710 * 10 * 25 = 177500 Па = 177,5 кПа

в) p = 1,0 кг/см3, h = 0,5 м:
p = 1,0 * 10 * 0,5 = 5 кПа

г) р = 900 кг/м3, h=150 м:
p = 900 * 10 * 150 = 1350000 Па = 1350 кПа

Отже, від більшого до меншого гідростатичного тиску порядок буде таким:
г) р = 900 кг/м3, h=150 м;
б) р = 710 кг/м³, h=25 м;
а) p = 0,8 кг/см3, h = 2 м;
в) p = 1,0 кг/см3, h = 0,5 м.