На похилій площині, ухил якої дорівнює 0,6, знаходиться вантаж масою 50 кг. Яку силу, напрямлену

вздовж площини, треба прикласти, щоб затягувати  вантаж рівномірно вгору. Коефіцієнт тертя дорівнює 0,2.

Ответы на вопрос

Отвечает Строгина Ангелина.

Сила тертя, яка діє на вантаж, дорівнює:

Fт = μ * N,

де μ - коефіцієнт тертя, N - сила нормалі, яка дорівнює масі вантажу, помноженій на прискорення вільного падіння g:

N = m * g = 50 кг * 9,8 м/с² = 490 Н.

Отже,

Fт = 0,2 * 490 Н = 98 Н.

Для затягування вантажу рівномірно вгору необхідна сила, яка переборе силу тертя та забезпечить рух вантажу вгору. Ця сила дорівнює:

F = m * g * sin α,

де α - кут нахилу площини. В даному випадку α = arctg 0,6 ≈ 31,8°.

Отже,

F = 50 кг * 9,8 м/с² * sin 31,8° ≈ 280 Н.

Отже, щоб затягувати вантаж рівномірно вгору, треба прикласти силу близько 280 Н.