Повна механічна енергія літака масою 10т що летить на висоті1 км відповідно землі дорівнює 3,3•10 4

кДж якою є його кінетична енергія на цій висоті

Ответы на вопрос

Отвечает Зиятбеков Мади.

Ответ:

Объяснение:

За законом збереження енергії, повна механічна енергія (К+П) літака зберігається на будь-якій висоті. Тому, сума кінетичної (K) та потенційної (П) енергії літака на висоті 1 км дорівнює 3,3•10^4 кДж, що можна записати у вигляді:

К + П = 3,3•10^4 кДж

На висоті 1 км висота потенційної енергії дорівнює:

П = mgh

де m - маса літака, g - прискорення вільного падіння, h - висота.

Підставляємо відомі значення та отримуємо:

П = (10 000 кг) * (9,81 м/с^2) * (1000 м) = 9,81•10^8 Дж

Отже, кінетична енергія літака на цій висоті дорівнює:

К = (К + П) - П = 3,3•10^4 кДж - 9,81•10^8 Дж = -9,81•10^8 Дж

Отримане значення від'ємне, що означає, що на висоті 1 км кінетична енергія літака дорівнює нулю, або ж є від'ємною через віднімання від потенційної енергії. Однак, це не означає, що літак стоїть на місці - він все ще рухається з тією самою швидкістю, що й на початку.