Допоможіть будь ласка порівняйте абсолютне видовження латунного і сталевого дротів однакової

довжини і площі поперечного перерізу, якщо на дроти діють однакові сили розтягу. модуль Юнга сталі=210ГПа, латуні=100ГПа

Ответы на вопрос

Отвечает Иванов Артём.

Ответ:

Для порівняння абсолютного видовження латунного і сталевого дротів однакової довжини і площі поперечного перерізу, необхідно використати формулу для розрахунку деформації:

ε = F * L / (A * E)

де ε - деформація, F - сила розтягу, L - довжина дроту, A - площа поперечного перерізу, E - модуль Юнга матеріалу.

Припустимо, що на обидва дроти діє сила розтягу 100 Н. Довжина дротів також однакова і дорівнює 1 метру. Площа поперечного перерізу також однакова і дорівнює 1 мм².

Для сталевого дроту:

ε = 100 * 1 / (1 * 210 * 10^9) = 4.76 * 10^-7

Для латунного дроту:

ε = 100 * 1 / (1 * 100 * 10^9) = 1 * 10^-6

Отже, абсолютне видовження латунного дроту буде більше, ніж у сталевого дроту. Значення деформації у латунного дроту буде близько до 1 мкм, тоді як у сталевого дроту - близько до 0.5 мкм.

Объяснение:

пропало безвести