Вирішіть, будь ласка, даю 100 балів! 1.Визначте активність 1мг радію-226, якщо період його

піврозпаду складає 1620 років. 2. Який елемент утворюється з урану 238 після 5 α– розпадів та 3 β–розпадів. 3. Потужність поглинутої дози випромінювання для співробітника лабораторії становить 2*10^-9 Гр/с. Яку поглинуту дозу отримає співробітник протягом години? 4. Допишіть ядерні реакції. 32 16 S + 4 2 He= 34 17 Cl + …​​ 23 11 Na +… =1 1 H + 24 11 Na

Ответы на вопрос

Отвечает Кравченко Елизавета.

Відповідь:

1) Активність радіоактивного препарату залежить від кількості ядер, які розпадаються за одиницю часу. Відповідно, активність 1 мг радію-226 буде дорівнювати кількості його ядер, які розпадаються за секунду. Оскільки період піврозпаду радію-226 складає 1620 років, то його стала розпаду дорівнює ln2/τ = ln2/1620 років = 4.2610^-10 років^-1. Далі, маса 1 мг радію-226 дорівнює 110^-3 кг * (6.0210^23 ядер/226 г) = 2.6710^16 ядер. Отже, активність 1 мг радію-226 буде:

A = λN = (4.2610^-10 років^-1) * (2.6710^16 ядер) ≈ 1.1410^7 Бк.

2) Уран-238 піддається α-розпаду, у результаті якого його масове число зменшується на 4, а атомний номер - на 2. Отже, після 5 α-розпадів урану-238 утвориться елемент з атомним номером 92-5*2=82. Це елемент з хімічним символом Pb (плюмбум).

3) Потужність дози - це кількість енергії випромінювання, яку поглинає тіло за одиницю часу. Отже, поглинута доза за годину дорівнює добутку потужності поглинутої дози на час в годинах:

D = Pt = (210^-9 Гр/с) * (3600 с) = 7.2*10^-6 Гр.

4) 32 16 S + 4 2 He → 34 17 Cl + 1 1 n (у цій реакції утворюється нестабільний ізотоп хлору-34, який розпадається з випромінюванням β-частинок на стійкий ізотоп крізь перехід 34 17 Cl → 34 18 Ar + 0 -1 e)

23 11 Na + 1 0 n → 1 1 H + 23

Пояснення: