Предмет, який має висоту 30 см розташований вертикально на відстані 80 см від лінзи з оптичною

силою -5дптр. Визначити висоту отриманого зображення? (відповідь повинна бути записана у вигляді цілого числа та в см) * 20баллов!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Вавилов Захар.

За формулою тонкої лінзи:

1/f = 1/do + 1/di,

де f - оптична сила лінзи, do - відстань від предмета до лінзи, di - відстань від лінзи до зображення.

Перетворимо формулу:

1/di = 1/f - 1/do.

Підставимо відомі значення:

1/di = 1/-5 - 1/80 = -0.2 - 0.0125 = -0.2125

di = 1/(-0.2125) = -4.7 см (знак "-" означає, що зображення є зворотнім)

Висота зображення (hi) буде відношенням висоти предмета (ho) до відстані до зображення (di):

hi/ho = -di/do

hi/30 = -(-4.7) / 80 = 0.05875

hi = 30 * 0.05875 = 1.7625 ≈ 2 см

Отже, висота отриманого зображення становить 2 см (заокруглено до цілого числа).