на якій висоті опиниться кинуте вертикально вгору та яку матиме потенціальну енергію міло масою

0,25 кг через 3 с . Початкова кінетична енергія 100 дж . Опором повітря знехтуйте

Ответы на вопрос

Отвечает Колошук Тима.

Відповідь:

Тіло опиниться на висоті, що приблизно дорівнює 130 метрів.

Пояснення:

Дано:

m = 0,25 кг
t = 3 c
E(к)₀ = 100 Дж
g = 9,8 м/с² ≈ 10 м/с²

Знайти: h₃

Розв'язок:

З формули кінетичної енергія (на початку руху) виведемо формулу для обчислення (початкової) швидкості:

E(к)₀ = mv₀² / 2  ⇔  v₀² = 2 * E(к)₀ / m  ⇔  v₀ = √( 2 * E(к)₀ / m )

Обчислимо початкову швидкість:

v₀ = √( 2 * 100 Дж / 0,25 кг ) = √(800 Дж/кг) ≈ 28,28 м/с

Висоту можна обчислити за формулою:

h₃ = v₀t + (gt² / 2)

Всі значення маємо. Обчислимо:

h₃ = √(800) м/с * 3 с + (10 м/с² * (3 с)² / 2) ≈ 129,85 м

Відповідь: h₃ = 129,85 м.

#SPJ1