Перед початком гальмування автомобіль мав швидкість 60 км/год. Після початку гальмування автомобіль

рухався прямолінійно зі змінним прискоренням і зупинився через 3 с. За цей час він пройшов шлях 20 м. Визначити середню кутову швидкість (с-1) колеса автомобіля за час гальмування. Радіус колеса 0,23 м

Ответы на вопрос

Отвечает Коробова Алла.

Ответ:

Спочатку знайдемо прискорення, з яким рухався автомобіль під час гальмування. Використаємо формулу для шляху, пройденого при рівномірно прискореному русі:

\[s = ut + \frac{1}{2} a t^2\]

де \(s\) - шлях, \(u\) - початкова швидкість, \(t\) - час, \(a\) - прискорення.

Підставимо відомі значення:

\[20 = 0 \cdot 3 + \frac{1}{2} a \cdot 3^2\]

\[20 = \frac{9}{2} a\]

\[a = \frac{40}{9} \, \text{м/c}^2\]

Тепер знайдемо кутову швидкість колеса автомобіля за допомогою формули:

\[\omega = \frac{v}{r}\]

де \(\omega\) - кутова швидкість, \(v\) - лінійна швидкість, \(r\) - радіус колеса.

Підставимо відомі значення:

\[\omega = \frac{0 \cdot 3 + \frac{1}{2} \cdot \frac{40}{9} \cdot 3^2}{0.23}\]

\[\omega = \frac{40}{9 \cdot 0.23} \, \text{с}^{-1}\]

Оскільки середнє значення вихідних даних дорівнює \(\frac{40}{9}\), то середня кутова швидкість колеса автомобіля за час гальмування дорівнює:

\[\frac{40}{9 \cdot 0.23} \, \text{с}^{-1}\]