М'яч масою 100 г, що летів зі швидкістю ударився об горизонтальну площину. 20 * M/C Кут падіння

(кут між напрямком швидкості й перпендикуляром до площини) дорів-нює 60°. Визначте зміну імпульсу, якщо удар абсолютно пружний, а кут відбивання дорівнює кутові падіння.

Ответы на вопрос

Отвечает Горшков Антон.

Ответ:

Для визначення зміни імпульсу потрібно розглянути компоненти імпульсу до і після удару у напрямках перпендикулярному до площини (нормальний напрямок) і в напрямку площини (тангенціальний напрямок).

Спершу визначимо початковий імпульс (P_початковий) м'яча, який летів зі швидкістю:

P_початковий = m * v,

де m - маса м'яча, v - початкова швидкість м'яча.

Маса м'яча m = 100 г = 0.1 кг.

Початкова швидкість v = 20 m/s.

P_початковий = 0.1 кг * 20 m/s = 2 кг·m/s.

Далі визначимо кінцевий імпульс (P_кінцевий) після удару з врахуванням кута відбиття, який дорівнює кутові падіння (60°).

Кінцевий імпульс складається з компонентів в напрямку нормалі (P_норм) та тангенціальному напрямку (P_танг):

P_кінцевий = P_норм + P_танг.

Оскільки удар абсолютно пружний, то зберігається модуль імпульсу, тобто |P_початковий| = |P_кінцевий|.

P_початковий = |P_кінцевий|,

2 кг·m/s = |P_норм| + |P_танг|.

Послідовно обчислимо:

P_норм = |P_початковий| * sin(60°),

P_танг = |P_початковий| * cos(60°).

P_норм = 2 кг·m/s * sin(60°) = 2 кг·m/s * √3/2 = √3 кг·m/s.

P_танг = 2 кг·m/s * cos(60°) = 2 кг·m/s * 1/2 = 1 кг·m/s.

Зміна імпульсу (ΔP) дорівнює різниці між початковим і кінцевим імпульсами:

ΔP = P_кінцевий - P_початковий.

ΔP = (P_норм + P_танг) - P_початковий.

ΔP = (√3 кг·m/s + 1 кг·m/s) - 2 кг·m/s.

ΔP = √3 кг·m/s + 1 кг·m/s - 2 кг·m/s.

ΔP = √3 кг·m/s - 1 кг·m/s.

Отже, зміна імпульсу після удару дорівнює (√3 - 1) кг·m/s.

Объяснение: