Електочайник,КПД якого 80%,нагріває воду від 10 градусів Цельсія до 100 градусів Цельсія.

Визначити масу води,що нагрівається.якщо напруга на електрочайник 200В,сила протікаю чогоСтруму 10 А,час проходження струму 2 хвилини.

Ответы на вопрос

Отвечает Дьяченко Арина.

Ответ:

Для вирішення цієї задачі можна скористатися формулою для кількості теплоти, що виділяється або поглинається при зміні температури речовини:Q = mcΔTде Q - кількість теплоти, m - маса води, c - ємність теплоємності води, ΔT = 100 - 10 = 90 градусів Цельсія - зміна температури. Друга важлива формула, що потрібна, це формула для підрахунку електричної енергії, що використовується електрочайником:E = UItде E - електрична енергія, U - напруга, I - сила струму, t - час.КПД електрочайника дорівнює 80%, що означає, що 20% електричної енергії витрачається без корисної роботи. Тому електрочайник витрачає лише 80% введеної електричної енергії. Можна використовувати ці формули, щоб знайти масу води:1. Знайдіть електричну енергію, використовуючи формулу E = UIt:E = 200 В * 10 А * 2 хвилини * 60 с / 1000 = 24000 Джабо 80% енергії потрапляє на нагрівання води:Q = E * 0,8 = 24000 Дж * 0,8 = 19200 Дж2. Знайдіть масу води, використовуючи формулу Q = mcΔT:19200 Дж = m * c * 90 градусів Цельсіяабоm = 19200 Дж / (4184 Дж / (кг*градус Цельсія) * 90 градусів Цельсія) ≈ 0,505 кгОтже, маса води, яка нагрівалася електрочайником, дорівнює близько 0,505 кг.