Сколько энергии рассеялось при превращении 123г в жидкое агрегатное состояние,если было

израсходовано 14г бензина,а начальная температура олова равна 25°С? Удельная теплота олова -250 Дж/кг×°С,температура плавления олова равна 232°С,а удельная теплота плавления олова -0,59×10⁵ Дж/кг,удельная теплота сгорания бензина-47×10⁶ Дж/кг Ответ округли до десятых

Ответы на вопрос

Отвечает Колесник Макс.

Ответ:

671665 Дж

Объяснение:

Для вирішення цієї задачі спершу визначимо, скільки енергії було витрачено на нагрівання олова до температури плавлення. Для цього використовуємо формулу:

Q1 = m * c * ΔT

Де:

Q1 - енергія для нагрівання олова (Дж)

m - маса олова (кг)

c - удельна теплоємність олова (Дж/кг·°C)

ΔT - різниця температур (°C)

Спершу знайдемо різницю в температурах:

ΔT = 232°C - 25°C = 207°C

Тепер розрахуємо Q1:

Q1 = 0.123 кг * 250 Дж/кг·°C * 207°C = 6435 Дж

Далі визначимо, скільки енергії було витрачено на плавлення олова. Для цього використовуємо формулу:

Q2 = m * L

Де:

Q2 - енергія для плавлення олова (Дж)

L - удельна теплоємність плавлення олова (Дж/кг)

Q2 = 0.123 кг * (0.59 * 10^5 Дж/кг) = 7230 Дж

Тепер знайдемо загальну енергію, витрачену на плавлення олова:

Q_олова = Q1 + Q2 = 6435 Дж + 7230 Дж = 13665 Дж

Далі знайдемо, скільки енергії витрачено на випаровування 14 г бензина. Для цього використовуємо формулу:

Q_бензин = m * H

Де:

Q_бензин - енергія для випаровування бензина (Дж)

m - маса бензина (кг)

H - удельна теплоємність плавлення бензина (Дж/кг)

Спочатку переведемо масу бензина з грамів до кілограмів:

m_бензин = 14 г = 0.014 кг

Тепер знайдемо Q_бензин:

Q_бензин = 0.014 кг * (47 * 10^6 Дж/кг) = 658000 Дж

Зараз можемо знайти загальну енергію, яка витрачена на превращення 123 г олова в жидке агрегатне стан:

Q_загальна = Q_олова + Q_бензин = 13665 Дж + 658000 Дж = 671665 Дж

Отже, загальна енергія, яка розсіялася при превращенні 123 г олова в жидке агрегатне стан, дорівнює 671665 Дж (до десятих).