Идеальный газ имеет температуру 67°С и давление 250 кПа. Какой должна быть температура (°С) газа,

чтобы его давление при постоянном объеме составляло 200 кПа?

Ответы на вопрос

Отвечает Шведюк Вика.

Для вирішення цього завдання ми можемо використовувати закон ідеального газу, який виглядає наступним чином:

P1/T1 = P2/T2

де P1 і T1 - початковий тиск і температура газу, P2 і T2 - новий тиск і температура газу.

Відомо:

P1 = 250 кПа

T1 = 67 °C (переведемо в Кельвіни: 67 + 273.15 = 340.15 K)

P2 = 200 кПа

T2 - невідома (яку ми хочемо знайти)

Підставимо ці значення у формулу і вирішимо її відносно T2:

P1/T1 = P2/T2

(250 кПа) / (340.15 K) = (200 кПа) / T2

Тепер розв'яжемо для T2:

T2 = (200 кПа * 340.15 K) / 250 кПа

T2 ≈ 272.12 K

Тепер переведемо температуру з Кельвінів назад у градуси Цельсія:

T2 ≈ 272.12 K - 273.15 ≈ -1.03 °C

Отже, температура газу має бути приблизно -1.03 °C, щоб при постійному об'ємі тиск становив 200 кПа.

Поставь будь ласка найкращу відповідь, дякую!