5. Температурасы 20°С болатын спирттi толыгымен буға айналдыру үшiн канша жылу мөлшері

кажет,Сспирт -2500Дж/кг*°С, г-0,9*10° Дж/кг t- 78с

Ответы на вопрос

Отвечает Полегенько Света.

Ответ:

14,6 кДж

Объяснение:

m=100 г=0,1 кг

T₁=20 °С

T₂=78 °С; ΔT=78-20=58 °С

c=2500 Дж/(кг°C)

L=900 Дж/кг

Q   ?   Q=m*(c*ΔT+ L)=0,1*(2500*58+900)=14590 Дж=14,6 кДж