Яку кількість теплоти потрібно витратити щоб у стальному чайнику масою 1 кг. нагріти 3 л. води від

20 °C до кипіння?​СРОЧНО

Ответы на вопрос

Отвечает Любомудров Евгений.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m₁ = 1 кг

t₁ = 20°С

V = 3 л = 3000 мл

t₂ = 100 °С

Найти: Q - ?

Q = Q₁ +  Q₂

Q₁ - тепло, що отримане  під час нагрівання чайника

Q₂ - тепло, що отримане  під час нагрівання води

Q₁ = с * m₁ * (t₂ - t₁)  де с = 500 Дж/кг * °С питома теплоємність сталі

Q₁ = 500 * 1 * ( 100 - 20) = 40000 Дж

Q₂ = с * m₂ * (t₂ - t₁)   де с = 4200 Дж/кг * °С питома теплоємність води

m₂ =  V * р = 3000 * 1 = 3000 г = 3 кг

Q₂ = 4200 * 3 * (100 - 20) = 1008000 Дж

Q = 40000 + 1008000 = 1048000 Дж = 1048 кДж