У кімнату, об'єм якої 75 м³, внесли шматок льоду, маса якого 5 кг. Температура льоду дорівнювала

-20°С На скільки градусів охолоне повітря в кімнаті, якщо під нагріється до температури плавлення?​

Ответы на вопрос

Отвечает Федів Антон.

Ответ:

Для розрахунку, на скільки градусів охолоне повітря в кімнаті при додаванні льоду, можна використовувати закон обміну теплом:

Q = m * c * ΔT

де:

Q - кількість тепла, яка відділилася або поглинулася (в джоулях)

m - маса льоду (кг)

c - теплоємність льоду (приблизно 2.09 Дж/(г°C))

ΔT - зміна температури (в градусах Цельсія)

Спочатку розрахуємо кількість тепла, яку відділив льід при підігріванні до температури плавлення (0°C):

Q1 = m * c * (0°C - (-20°C))

Тепер розрахуємо, на скільки градусів охолоне повітря:

ΔT = Q1 / (об'єм кімнати * ємність повітря * питома теплоємність повітря)

Де:

об'єм кімнати - 75 м³

ємність повітря - приблизно 1.2 кг/м³ (питома густина повітря)

питома теплоємність повітря - приблизно 1005 Дж/(кг°C)

Підставимо значення і розрахуємо:

ΔT = Q1 / (75 м³ * 1.2 кг/м³ * 1005 Дж/(кг°C))

Після обчислень отримаємо зміну температури.

Объяснение:gpt chat